LİSANSÜSTÜ PROGRAMLARA YENİ KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLERİN KAYITLARI

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI
1. Kat/ Lisansüstü Programlar Müdürlüğü
 Tel   :  0 (312) 210 34 23
           0 (312) 210 34 24
Online İletişim Formu

 

ÖNEMLİ TARİHLER VE SÜREÇLER

09 -  13 Eylül 2024

 Lisansüstü programlara kabul  edilen öğrencilerin çevrimiçi  (online) evrak teslim işlemleri

Program Açılışı: İlk gün saat 08.30

Program Kapanışı: "Ders ekleme - bırakma ve danışman onayları" için belirtilen tarihin son günü saat 17.00'de kapatılacaktır.

16 - 20 Eylül 2024

Lisansüstü programlara kabul edilen ve çevrim içi (online) ön kayıt sürecini tamamlayan adayların ÖİDB tarafından kontrol ve onay işlemleri 

 

25 - 27 Eylül 2024

Etkileşimli Kayıtlar ve Danışman Onayları

Lisansüstü evrak teslim işlemlerini; belirlenen tarihlerde herhangi bir nedenle yapamayanlar bu tarihler arasında da mazeret bildirmeksizin yapabilirler. Bu durumda olanlar ders kayıt ve danışman onayını "ders ekleme - bırakma ve danışman onayları" için belirtilen tarihlerde yapabilirler. 
07 - 11 Ekim 2024  Ders Ekleme-Bırakma ve Danışman Onayları Yüksek Lisans tez savunmasından başarılı olduğu halde ciltli kopyalarını Enstitüye teslim etmediği için  mezuniyeti Başkanlığımıza iletilmeyen ve Doktora programına kabul edilen öğrenciler; evrak teslim işlemleri ile ders kayıt ve danışman onayı işlemlerini bu tarihlerde yapabilirler.

 

Lisansüstü programlara yeni kabul edilenlerin evrak teslim işlemleri "Yüksek Lisans ve Doktora Başvuruları / Application for Admission to Graduate Programs at METU" (https://application.metu.edu.tr) adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır. Elden veya posta yoluyla evrak teslimi kabul edilmez.

Kabul edilen adayların evrak teslim işlemlerinde sisteme yükleyecekleri belgelerden herhangi birinin eksik olması durumunda “evrak teslim işlemleri” gerçekleştirilemez. 


Printer Friendly, PDF & Email
Son Güncelleme:
08/07/2024 - 15:10