2020 Ekim ayı içerisinde Üniversitemiz tarafından düzenlenecek olan İlmi Hüviyet Tespiti Sınavı başvurusunu tamamlamış olan adaylar sınavla ilgili bilgileri sınav kılavuzunda bulabilirler. Sınav kılavuzu için buraya tıklayınız.

Sınava girecek adayların, en geç 23.10.2020 tarihine kadar, HES kodlarını iso@metu.edu.tr adresine e-posta yoluyla iletmesi gerekmektedir. HES (Hayat Eve Sığar) Kodu, Kontrollü Sosyal Hayat kapsamında, ulaşım ya da ziyaret gibi işlemlerinizde kurumlarla ve kişilerle, Covid-19 hastalığı açısından herhangi bir risk taşıyıp taşımadığınızı güvenli şekilde paylaşmanıza yarayan bir koddur. Paylaştığınız HES kodları e-Devlet Kapısı üzerinden kontrol edilecektir. HES kodunu belirtilen tarihe kadar göndermeyen ya da gönderdiği HES kodu neticesinde pozitif/temaslı/riskli olduğu tespit edilen adayların sınava girişine izin verilmeyecektir.

* Sınavın tüm süreci Türkçe olacaktır. Arzu eden adaylar Sözlü Sınav için “Tercüman” getirebilirler.

** Yazılı sınava Mart 2020'de giren adayların, Ekim 2020 oturumunda yazılı sınava yeniden girme hakkı bulunmamakta olup, bu adaylar sadece Sözlü Sınava girebilecektir.

*** Sınava mazereti nedeniyle giremeyecek/girmeyen adaylar başvuru ücretinin iadesi için başvuru yapabilirler. Ödeme iadesi için başvuru yapacak olan adayların, ilan edilen İlmi Hüviyet Tespiti Sınavı başvuru tarihinden itibaren başlamak üzere en geç sözlü sınavın bitiş tarihinden itibaren 7 gün içerisinde; ilan sayfasında yer alan Dilekçe ile Ödeme İadesi Başvuru Formunu ve Banka Dekontunu iso@metu.edu.tr adresine e-posta yoluyla iletmesi gerekmektedir. Sınava giren adayların başvuru ücreti iadesi yapılmaz.


Printer Friendly, PDF & Email
Son Güncelleme:
14/10/2020 - 16:29