ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI


Burs ve Yardım Başvuruları

 

Burs ve Yardım Başvuruları

ODTÜ'ye kayıt yaptırabilmek, ODTÜ kampusu içinde yer alan yurtlara başvuru yapabilmek, İngilizce Yeterlik veya Seviye Tespit ve Yerleştirme Sınavlarına girebilmek ve üniversitemizin sağlık, spor vb. imkânlarından yararlanabilmek için 12 Eylül 2018 saat 17.00’a kadar, burs başvurusu yapabilmek için 21 Eylül 2018 saat 17.00'a kadar https://osyskayit.metu.edu.tr internet adresinde yer alan formların doldurulması gerekmektedir. Bilgi girişi yaparken programın yönlendirmelerini dikkatlice izleyiniz.

 

Özlük bilgi formunu doldurup başvuru yapan öğrencilerle sistem tarafından yapılan ön elemeyi geçtikleri takdirde sözlü olarak görüşülecektir (mülakat). Sözlü görüşmelere katılacak öğrenciler "Burs Başvurusu İçin Gerekli Belgelerle" birlikte sözlü görüşmelere katılacaklardır. 

 

Sözlü Görüşmeye katılacak öğrencilerin listesi 25 Eylül 2018 tarihinde Burs Duyuruları bölümünde ilan edilecektir. Lütfen takip ediniz. 

 

Üniversitemiz birçok vakıf ve dernek bursunun dağıtımına aracılık etmektedir. Aracılık edilen vakıf ve derneklerin burs başvurularında "üniversite aracılığıyla başvuru kabul edilmektedir" ifadesi yer almaktadır. Eğer herhangi bir vakfın veya derneğin başvurusunda bu ifade yer almıyorsa söz konusu vakfa veya derneğe bireysel olarak sizin başvuru yapmanız gerekmektedir. Vakıf veya derneklerin isimleri hakkında bilgi verilmemektedir. 


ODTÜ Ön Kayıt Programında doldurduğunuz bütün bilgiler gizli tutulacaktır. Yurt ve/veya burs başvurusu yapan öğrencilerin verdiği bütün bilgilerin doğruluğu araştırılacak, gerçeğe aykırı ya da eksik bilgi veren öğrencilere sağlanmış olan haklar geri alınacak ve haklarında disiplin soruşturması açılacaktır. Verdiğiniz bilgilerde herhangi bir değişiklik olması durumunda “Burs ve Yardım Ofisi” ne bilgi vermeniz gerekmektedir.

 

Burs başvurusu bilgi girişinde karşılaşılan sorunlar için burslar@metu.edu.tr e-posta adresine yazabilirsiniz. 

 

2018-2019  Eğitim Öğretim Yılı Burs Başvuruları ve Değerlendirme Takvimi için tıklayınız.


Burs ve Yardım Yönergesi için tıklayınız


ÖNEMLİ NOT: 2-3-4-5 Ekim 2018 tarihlerinden herhangi birinde öğrencilerimiz hazırladıkları evraklarla  Kültür Kongre Merkezinde mülakata katılabilirler