ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI


Burs ve Yardım Başvuruları

Burs ve Yardım Başvuruları

ODTÜ'ye kayıt yaptırabilmek, ODTÜ kampusu içinde yer alan yurtlara başvuru yapabilmek, İngilizce Yeterlik veya Seviye Tespit ve Yerleştirme Sınavlarına girebilmek ve üniversitemizin sağlık, spor vb. imkânlarından yararlanabilmek için 23 Ağustos 2017 saat 17.00’a kadar, burs başvurusu yapabilmek için 25 Eylül 2017 saat 24.00’e kadar https://osyskayit.metu.edu.tr internet adresinde yer alan formların doldurulması gerekmektedir. Bilgi girişi yaparken programın yönlendirmelerini dikkatlice izleyiniz.

 

Sözlü Görüşmeye katılacak öğrencilerin listesi  27 Eylül 2017 tarihinde Burs Duyuruları bölümünde ilan edilecektir. Lütfen takip ediniz.  


ODTÜ Ön Kayıt Programında doldurduğunuz bütün bilgiler gizli tutulacaktır. Üniversitemiz birçok vakıf ve dernek bursunun dağıtımına aracılık etmektedir. Yurt ve/veya burs başvurusu yapan öğrencilerin verdiği bütün bilgilerin doğruluğu araştırılacak, gerçeğe aykırı ya da eksik bilgi veren öğrencilere sağlanmış olan haklar geri alınacak ve haklarında disiplin soruşturması açılacaktır. Verdiğiniz bilgilerde herhangi bir değişiklik olması durumunda “Burs ve Yardım Ofisi” ne bilgi vermeniz gerekmektedir.

 

Burs başvurusu bilgi girişinde karşılaşılan sorunlar için burslar@metu.edu.tr e-posta adresine yazabilirsiniz. 

 

2017-2018  Eğitim Öğretim Yılı Burs Başvuruları ve Değerlendirme Takvimi için tıklayınız.


Burs ve Yardım Yönergesi için tıklayınız


ÖNEMLİ NOT: 2-3-4 Ekim 2017 tarihlerinden herhangi birinde öğrencilerimiz hazırladıkları evraklarla  Kültür Kongre Merkezinde mülakata katılabilirler