2019 EK YERLEŞTİRME İLE ÜNİVERSİTEMİZE KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERİN KAYIT İŞLEMLERİ

E-Devlet Kayıt İşlemleri

  • 23-25 Eylül 2019 tarihlerinde https://www.turkiye.gov.tr adresinden ulaşılabilecek e-devlet üzerinden kayıt işleminizi tanımlayınız.

  • Üniversiteye kayıt işlemleri internet üzerinden yapılacağından öğrencilerimizin sadece kayıt işlemi için kampüse gelmelerine gerek kalmayacaktır. Kayıt işlemi için herhangi bir belge sunulmayacaktır.

ODTÜ Sistemine Bilgi Girişi

23-27 Eylül 2019 tarihleri arasında https://osyskayit.metu.edu.tr internet adresine girerek; aşağıda belirtilen bilgi girişlerini yapacaktır. Bu işlemi yapmayan öğrencilerimiz kayıt işlemlerini tamamlamış sayılmayacaktır.

Programda zorunlu olarak doldurulması gereken KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ giriniz.

  • ODTÜ’de eğitim öğretim dili İngilizcedir. Bu nedenle tüm öğrencilerin İngilizce yeterliliklerini belgelemesi gerekir. Üniversitemize ek yerleştirme ile kayıt olan öğrenciler 3 Ekim 2019 Perşembe günü Temel İngilizce Bölümü Seviye Tespit ve Yerleştirme Sınavına girecektir. İngilizce Hazırlık sınıfından muaf olmak isteyen öğrenciler 30 Eylül 2019 Pazartesi tarihinde yapılacak İngilizce Yeterlilik Sınavına gireceklerdir. Her iki sınavdan sadece birisi tercih edilecektir.

Ayrıca Üniversite Senatosu tarafından belirlenen uluslararası eşdeğerliklere ait bilgilere aşağıdaki internet adresinden ulaşılabilir.  https://oidb.metu.edu.tr/tr/odtu-tarafindan-kabul-edilen-ingilizce-yeterlilik-sinavlari-es-degerlik-tablosu

  • ODTÜ kampüsünde yer alan yurtlarda kalmak isteyen öğrenciler YURT BAŞVURULARI  için ODTÜ Yurtlar Müdürlüğü’nün http://yurtlar.metu.edu.tr/  web adresinde yer alan bilgileri inceleyerek Yurtlar Müdürlüğüne başvurularını yapabilirler.

  • ODTÜ Burs ve Yardım Komitesinin organizasyonunda dağıtılan burslardan yararlanmak iste6yen öğrenciler http://oidb.metu.edu.tr/ web adresinde BURS VE YARDIM başlığı altında yer alan bilgileri inceleyerek Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Burs Ofisine başvurularını yapabilirler.

Öğrenci Kimlik Kartları

Yukarıda belirtilen işlemleri tamamlayan öğrencilerimiz http://oidb.metu.edu.tr/tr/ogrenci-kimlik-kartlari web adresinde yer alan açıklamaları okuduktan sonra https://cardinfo.metu.edu.tr  programı üzerinden başvurusu yapacaktır. Başvuru sayfasından kimlik kartınız hazır olarak göründüğünde öğrenci işleri büromuzdan alabilirsiniz.


Printer Friendly, PDF & Email
Son Güncelleme:
20/09/2019 - 10:55