Kayıt İşlemleri 

17 Ekim- 21 Ekim 2019 tarihleri arasında Üniversitemiz tarafından şahsi başvurunuz üzerine yapılacaktır.

 

Kayıt Evrakları

Önlisans diplomasının aslı ve fotokopisi.

Lise diplomasının aslı ve fotokopisi.

Nüfus cüzdanı fotokopisi.

 

Kullanıcı Kodu ve Şifre İşlemleri

Evrak teslimi yapan öğrencilerimiz https://useraccount.metu.edu.tr/newstudent/ adresindeki form aracılığıyla kullanıcı kodu oluşturma işlemlerini başlatmalıdır.

 

İngilizce Yeterlik Sınavı

Üniversitemizde eğitim öğretim dili İngilizce olup tüm öğrencilerin lisans programına başlayabilmek için İngilizce yeterliklerini belgelemesi zorunludur. Üniversitemize DGS Ek yerleştirme ile kayıt hakkı kazanan öğrencilerin İngilizce seviye durumlarına ilişkin dilekçelerine göre işlem yapılacak olup seviye durumlarını Yabancı Diller Yüksek Okulu Temel İngilizce Bölüm Başkanlığı ile değerlendirmeleri gerekmektedir.

 

Öğrenci Kimlik Kartları

Yukarıda belirtilen işlemleri tamamlayan öğrencilerimiz http://oidb.metu.edu.tr/tr/ogrenci-kimlik-kartlari programı üzerinden kimlik kartı başvurusu yapacaktır.

 

Yurt Başvuruları

Üniversite kampüsünde yer alan öğrenci yurtlarına ilişkin bilgilere http://oidb.metu.edu.tr/tr/burs-ve-yardim-basvurulari internet adresinden ulaşabilir ya da burs ofisi ile görüşebilirsiniz.

 

Burs Başvuruları

Burs ve yardım olanakları ile burs başvurularına ilişkin bilgilere http://oidb.metu.edu.tr/tr/burs-ve-yardim-basvurulari internet adresinden ulaşılabilir ya da burs ofisi ile görüşebilirsiniz.


Printer Friendly, PDF & Email
Son Güncelleme:
17/10/2019 - 13:49