ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI


Sonuçlar ve Kayıt

 

Uyarı: Öğrencilerin kayıt esnasında başvuru kriterlerini sağlamayan bir puan/belge sunmaları halinde kabul almış olsalar dahi kayıtları yapılmayacaktır.

 

Uluslararası öğrenci başvuruları aşamalı olarak değerlendirilmekte ve aday değerlendirme sonucunu, başvurusunu takip eden 1-2 ay içerisinde almaktadır.

 

“Başvuruların Değerlendirilmesiı” kısmında da belirtildiği gibi yerleştirmeler yapılırken, sınav puanlarının yanı sıra adayların lise not ortalaması gibi ek ölçütler de dikkate alınmaktadır. Bilindiği gibi, sınırlı kontenjan olup, başvuru sayısı bu kontenjanın çok üstünde olmaktadır. Buna göre, en başarılı bulunan adaylar yerleştirilmeye çalışılmaktadır.

 

Kabul alan öğrencilerden kayıt yaptırmayı düşünenlerin, sistemdeki “Confirmation” butonunu kullanarak, kayda geleceklerini teyit etmeleri gerekmektedir.

 

Adaylar başurularının durumlarını ve sonuçlarını online başvuru programı içinde yer alan Başvuru Sonucunu Göster başlığından takip edebilirler. Kabul mektupları, öğrencilere e-posta yoluyla gönderilmektedir. Kabul mektuplarını kullanarak, en yakın Türkiye Elçiliğinden vizenizi alabilirsiniz.

 

Üniversiteye yeni kabul edilen öğrencilerin kayıtları 11-15 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sonbahar dönemi dersleri 2 Ekim 2017 tarihinde başlayacak olup, tüm yabancı öğrencilerin kayıtlar ve tanıtım programı için bu tarihe kadar yerleşkede olmaları beklenmektedir. Önemli mazereti olan öğrenciler 13 Ekim 2017 tarihine kadar kayıt yaptırabileceklerdir.

 

Kayıt Kılavuzu ve Oryantasyon Kitapçığı bu sayfada ilan edilecektir.

 

SUNY programlarının eğitim ücretleri diğer programlardan farklıdır. Lütfen www.suny.metu.edu.tr adresine bakarak konuyla ilgili bilgi edininiz.