ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI


Af Kanunu Hakkında Duyuru


26.11.2014 TARİH VE 29187 SAYILI RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANARAK YÜRÜRLÜĞE GİREN

2547 SAYILI YÜKSEKÖĞRETİM KANUNUNA 6569 SAYILI KANUNLA EKLENEN

GEÇİCİ 68 İNCİ MADDE KAPSAMINDAN YARARLANMAK İSTEYENLER

 

KANUN METNİ

“… GEÇİCİ MADDE 68 – Yükseköğretim kurumlarından bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten önce ilişiği kesilen öğrenciler, ilişiklerinin kesildiği yükseköğretim kurumuna bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren beş ay içinde başvuruda bulunmaları hâlinde, geçici 58 inci maddede yer alan esaslara göre, ilgili yükseköğretim kurumunda açılmış program ve ders var ise takip eden eğitim-öğretim yarıyılında, yoksa takip eden eğitim-öğretim yılında öğrenimlerine başlayabilirler…”

 

ÜNİVERSİTE SENATOSU KARARI

Konuya ilişkin Üniversite Senatosu Kararı aşağıdaki adresten duyurulacaktır.

http://oidb.metu.edu.tr

 

SON BAŞVURU TARİHİ

2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu’na 6569 Sayılı Kanunla eklenen Geçici 68 inci Madde kapsamından yararlanmak isteyenlerin en geç 26 Nisan 2015 tarihine kadar üniversiteye başvuru yapmaları gerekmektedir.

 

BAŞVURU YÖNTEMİ

Başvurular web ortamında yapılacaktır. Programın bağlantısında METU-CA kök sertifikasi uygulanmaktadır. Bu nedenle başvurunun yapılacağı bilgisayara aşağıdaki adreste bulunan sertifikanın yüklenmesi gerekmektedir.

'https://bidb.metu.edu.tr/c81-sertifika-hizmetleri'
'https://cc.metu.edu.tr/336-certificate-services'

Başvuru formuna giriş yapabilmek için öğrenci numarası, kullanıcı kodu ve şifreye ihtiyacınız olacaktır. Öğrenci numarasını/ kullanıcı kodunu/ şifresini hatırlamayanları program yönlendirecek ve bu bilgileri edinmesini sağlayacaktır. 

Başvurunuzu yapmak için aşağıdaki BAŞVURU FORMU başlığı altındaki bilgileri doldurduktan sonra çıktısını alınız. Formun çıktısı kayıt yenileme işlemleri sırasında (ilan edilecek olan diğer kayıt evrakları ile birlikte) kayıt görevlisine verilecektir.

 

BAŞVURU FORMU için tıklayınız.

 

KAYIT TARİHİ

Başvurusunu 11 Şubat 2015 tarihine kadar yapanlar, 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı II. dönemi için kayıt yapabilecektir.

Başvurusunu 11 Şubat 2014-26 Nisan 2015 tarihleri arasında yapanlar, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı I. dönemi için kayıt yapabilecektir.