ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI


669 Sayılı KHK ile Kapatılan Askeri Yükseköğretim Kurumlarından Üniversitemize yerleştirilen öğrenciler için kayıt duyurusu

Kayıt İşlemleri

 

21 – 25 Ağustos 2017 tarihleri arasında Üniversitemiz tarafından şahsi başvurunuz üzerine yapılacaktır.

 

Kapatılan Yükseköğretim Kurumundan temin edilebildiği takdirde kayıt için aşağıdaki belgeleri getirmeleri gerekmektedir.

 

Transkript ve ders intibak işlemlerinin yapılabilmesi için ders içerikleri

Lise diploması fotokopisi

Nüfus Cüzdanı fotokopisi

  

Üniversitemize yerleştirilen öğrencilerin kayıtları Hazırlık Sınıfına yapılacak olup tüm öğrenci adaylarının lisans programına başlayabilmeleri için İngilizce Yeterliklerini belgelemeleri gerekmektedir. Üniversite Senatosu tarafından kabul edilen İngilizce Yeterlik Sınavları ve puanları eşdeğerlik tablosuna http://oidb.metu.edu.tr/odtu-tarafindan-kabul-edilen-ingilizce-yeterlik-sinavlari-es-degerlik-tablosu linkinden ulaşabilirsiniz.

 

  

İngilizce Yeterlik Sınavı: 18 Eylül 2017 Salı günü saat 10.00 ve 14.00’te olmak üzere iki oturumludur. Sınav saatinden yarım saat önce sınav salonunda hazır bulunmanız gerekmektedir.

 

Seviye Tespit ve Yerleştirme Sınavı: 22 Eylül 2017 Perşembe günü saat 10:30’da tek oturumlu olarak yapılmaktadır. Sınav saatinden yarım saat önce sınav salonunda hazır bulunmanız gerekmektedir. 

 

 

Öğrenci Kimlik Kartları

 

Yukarıda belirtilen işlemleri tamamlayan öğrencilerimiz http://oidb.metu.edu.tr/ogrenci-kimlik-kartlari  web adresinde yer alan açıklamaları okuduktan sonra https://portal.metu.edu.tr/group/sayfa/akillikartbilgi programı üzerinden kimlik kartı başvurusu yapacaktır.