ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI


2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sonbahar Yarıyılı Dersten Çekilme İşlemleri

 

Dersten çekilme başvuruları (öğrenciler için)

5-11 Aralık 2016 (23.59’a kadar)

Danışman Onayları

5-13 Aralık 2016 (23.59’a kadar)

 

Dersten çekilmek isteyen öğrenciler, http://oibs2.metu.edu.tr/Withdrawal programı vasıtası ile dersten çekilme başvurularını yapacaktır. Öğrenci bir dersten çekilme başvurusunu yaptıktan sonra (danışman onayı alınsa dahi) süresi içinde vazgeçerek başka bir dersten çekilmek isterse, program önceki derse ait çekilme işlemini iptal edecek ve öğrenciye, danışmana e-posta gönderilecektir. Bu durumda öğrencinin son çekilme başvurusu için onay verilmesi gerekecektir. Öğrencilerin dersten çekilme başvuruları için danışman onayı verilip/verilmediğini başvuruyu yaptıkları programdan izlemeleri gerekir.

 

Danışmanlar, https://sis.metu.edu.tr/ programı vasıtası ile onay işlemlerini yapacaklardır. Öğrenciler dersten çekilme işlemini yaptığında danışmana ve dersi veren öğretim elemanına e-posta gönderilecektir. Süresi içinde onaylanmayan başvurular RET olarak sonuçlanacak ve öğrenciye ve danışmana e-posta gönderilecektir.

 

Dersi veren öğretim üyeleri ve görevlileri, Dersten çekilme onayı vermeyecektir.

 

Değişim programı kapsamında gelen öğrenciler de dersten çekilme işlemlerini aynı program vasıtası ile yapacak, bu öğrencilerin danışmanı olmadığı için Uluslar arası İşbirliği Ofisi onay verecektir.

 

Yönetmelikte yer alan dersten çekilme kuralları hakkında bilgi için:

http://oidb.metu.edu.tr/dersten-cekilme.