ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI


2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Dersten Çekilme İşlemleri

 

 

Dersten çekilme başvuruları (öğrenciler için)

24-30 Nisan 2017 (23.59’a kadar)

Danışman Onayları

24 Nisan- 2 Mayıs 2017 (23.59’a kadar)

 

Dersten çekilmek isteyen öğrenciler, http://oibs2.metu.edu.tr/Withdrawal programı vasıtası ile dersten çekilme başvurularını yapacaktır. Öğrenci bir dersten çekilme başvurusunu yaptıktan sonra (danışman onayı alınsa dahi) dersten çekilme süresi içinde vazgeçerek başka bir dersten çekilmek isterse, program önceki derse ait çekilme işlemini iptal edecek ve öğrenciye ve danışmana e-posta gönderecektir. Bu durumda öğrencinin son çekilme başvurusu için onay verilmesi gerekecektir. Öğrencilerin dersten çekilme başvuruları için danışman onayı verilip/verilmediğini başvuruyu yaptıkları programdan izlemeleri gerekir.

 

Danışmanlar, https://sis.metu.edu.tr/ programı vasıtası ile onay işlemlerini yapacaklardır. Öğrenciler dersten çekilme işlemini yaptığında danışmana ve dersi veren öğretim elemanına e-posta gönderilecektir. Süresi içinde onaylanmayan başvurular RET olarak sonuçlanacak ve öğrenciye ve danışmana e-posta gönderilecektir.

 

Dersi veren öğretim üyeleri ve görevlileri dersten çekilme onayı vermeyecektir.

 

Değişim programı kapsamında gelen öğrenciler de dersten çekilme işlemlerini aynı program vasıtası ile yapacaklardır. Bu öğrencilerin danışmanı olmadığı için Uluslararası İşbirliği Ofisi onay verecektir.

 

Yönetmelikte yer alan dersten çekilme kuralları hakkında bilgi almak için aşağıdaki websayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

http://oidb.metu.edu.tr/dersten-cekilme.